Baran

Baran

Baran jest pierwszą konstelacją zodiakalną, gdyż istnieje prastary mit mówiący, że świat został stworzony, kiedy słońce weszło w znak Barana. W mitologii Barana często przedstawia się w pozycji leżącej. Leży on na boku, patrząc z zachwytem na swoje złote runo.

Baran to znak ludzi urodzonych pomiędzy dwudziestym pierwszym marca i dwudziestym kwietnia. Uważa się, że ludzie ci, jako że są pod wpływem Barana, mają gwałtowne usposobienie i często giną gwałtowną śmiercią.

Dla ludzi spod znaku Barana dobrym dniem jest wtorek, a ich szczęśliwymi liczbami są siódemka i szóstka. Ich kolor to czerwień, a kamień szczęścia to diament. Rządzi nimi Mars, więc uważa się, że są odważni. Ponieważ ich znak jest znakiem ognia, mają wiele entuzjazmu i działają na innych inspirująco. Cieszą się opinią niezależnych, chętnie podejmujących wyzwania. Uchodzą też za dobrych przywódców, umiejących opracowywać i rozwijać skuteczne programy działania.

Ludzie spod znaku Barana bezustannie podejmują ryzyko. Są lekkomyślni i mają silną wolę, silny organizm i pozytywne nastawienie. Podobno są trudni w miłości. Wśród sławnych Baranów znajdują się: Robert Frost, Marlon Brando, Nikita Chruszczów, Bette Davis i Tennessee Williams.