Darmowe Filmy i Seriale Online – Przegląd 6 Serwisów

Darmowe Filmy i Seriale Online – Przegląd 6 Serwisów

Spór o podpisanie międzynarodowego porozumienia ACTA przelał się ostatnio przez Polskę. W sieci wrze a na ulicach demonstracje przeciwników. Argumenty po obu stronach: inwigilacja, ingerencja w prywatność, ograniczanie dostępu do wiedzy i kultury z drugiej strony słychać o naruszaniu praw autorskich i kradzieży. Ofiarami podobnej wojny tylko, że na poziomie międzynarodowym zostały dwa popularne serwisy Megaupload oraz Megavideo, które służyły do udostępniania treści. Również tej chronionej prawami autorskimi. Korzystając z okazji, chciałbym wszystkim czytelnikom przedstawić kilka alternatywnych sposobów na dostęp do atrakcyjnych treści. A wszystko to w większości za darmo i przede wszystkim legalnie.

Iplex.pl
Portal powstał w 2008 roku. Po dwóch latach działalności zmienił model biznesowy i w 2010 udostępnił część kolekcji za darmo. Wśród filmów udostępnionych na portalu znaleźć możemy między innymi Wojnę polsko-ruską, apartament, serię Underwolrd oraz seriale takie jak Czas Honoru albo Gang Olsenda. Wszystkie darmowe filmy na iPlex znajdziemy pod tym adresem.

Kinoplex.gazeta.pl
Strona należąca do portalu Gazeta.pl. Podobnie jak w przypadku iPlex.pl znajdziemy tutaj filmy produkcji polskiej oraz zagranicznej. Miasto Boga, Marzyciel, Labirynt Fauna to tylko niektóre z pozycji, które znajdziemy w portalu. Kinoplex oferuje również wersję płatną. Za 7 złotych możemy obejrzeć nowsze filmy.

Vod.onet.pl
Jeden z większych serwisów VOD w Polsce. Za obejrzymy tutaj sporo produkcji telewizji TVN.
Za darmo znajdziemy tytuły takie jak: Oficer, Naznaczony, Odwróceni, Rodzinka.pl. W serwisie można również znaleźć zagraniczne seriale. Niestety za Przyjaciół lub Teorię Wielkiego Wybuchu portal każe już sobie płacić.

Tvnplayer
Najnowszy portal TVNu. Obejrzymy tutaj większość ich produkcji. Poza serialami i filmami znajdziemy programy rozrywkowe oraz publicystyczne. Niestety część programów dostępna jest tylko w określonym czasie. W archiwum m.in. Kasia i Tomek, Kuba Wojewódzki, Świadek Koronny, Na Wspólnej, 39 i pół.

iPla
W odróżnieniu od innych polskich serwisów VOD iPla wymaga instalacji dotatkowego oprogramowania na naszym komputerze. Program służy do przeglądania i oglądania programów dostępnych w portalu. Dostępne materiały to w większości produkcje Polsatu (właściciel serwisu iPla). Podobnie jak w przyoadku TVNplayer-a poza filmami i serialami obejrzymy programy rozrywkowe i publicystyczne. Rodzina zastępcza, Plebania, Pitbull, Tomasz Lis na żywo to tylko niektóre z dostępnych za darmo pozycji. iPla oferuje również możliwość obejrzenia nowszych produkcji. I tak za możliwość obejrzenia filmu Jak zostać królem albo Super 8 zapłacimy 7 zł.

iTVP
iTVP jak nazwa wskazuje to dziecko naszej telewizji publicznej. Wydawać by się mogło, że wszystkie materiały tam dostępne będą bez dodatkowych opłat. Niestety TVP każe sobie słono płacić za oglądanie najnowszych odcinków. 5 złotych za obejrzenie najnowszej części M jak Miłość to zdecydowanie za dużo. Pociesza jednak fakt, że po pewnym czasie od premiery nagrania te dostępne są w wersji darmowej. Wśród seriali dostępnych na iTVP są: Klan, Czas Honoru, Plebania, Dom nad rozlewiskiem i uwaga … Moda na sukces. Za opłatą są również dostępne seriale z archiwów TVP. Czterej pancerni i pies, Zmiennicy, Czterdziestolatek. Podobnie jak w przypadku nowych programów archiwalne odcinki kosztują 5 zł. Cenę można obniżyć kupując pakiet kilkunastu odcinków.

Jak widać istnieje możliwość darmowego oglądania filmów i seriali w sieci. Na niekorzyść polskich serwisów vod przemawia niestety problem aktualności treści. Niestety na żadnym z powyższych portali nie obejrzymy najnowszego odcinka Doktora House’a albo Chirurgów a jeżeli pojawia się już coś z zagranicznych produkcji to przeważnie musimy za płacić. Korzystanie z takich serwisów jest też świetnym sposobem na zaoszczędzenie kilku złotych, które wydalibyśmy na kino. W ciężkich czasach najłatwiej oszczędzać na rozrywce. Jeśli spodobała wam się idea darmowego bądź taniego oglądania w sieci bądź znacie jakieś inne serwisy oferujące podobne usługi to zapraszam do komentowania.