Jaka jest najpopularniejsza książka dla młodzieży

Jaka jest najpopularniejsza książka dla młodzieży

Książki dla młodzieży

Jest naprawdę wiele książek dziecięcych i młodzieżowych i każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Są jednak takie książki i serie, które czytają praktycznie wszyscy w dzieciństwie i od których nie można odpędzić dzieci. Są to bestsellery, które sprzedają się na całym świecie i zostały przetłumaczone na kilkadziesiąt języków obcych. Chyba każdy domyśla się już o jaką serię książek chodzi. Obecnie pierwsza część jest nawet lekturą szkolną w Polsce! Mowa o serii książek o Harrym Potterze, która została napisana przez J. K. Rowling.

Jest naprawdę niewiele książek, które potrafią odciągnąć dziecko od komputera. Jeśli martwimy się, że dziecko mało czyta albo nie robi tego w ogóle, warto podarować mu i nakłonić do przeczytania pierwszej części: Harry Potter i Kamień Filozoficzny. Na 100% po przeczytaniu tej książki dziecko sięgnie po kolejną część. A jest ich 7, więc będzie miało sporo czytania! Opinie były różne, niektórzy twierdzili, że jest to książka satanistyczna, bo traktuje o magii itd.. Nic bardziej mylnego. Harry Potter to przede wszystkim książka o przyjaźni, miłości, zwycięstwie dobra nad złem.

Warto też zachęcić młodzież do czytania Opowieści z Narnii czy też przygód Tomka Wilmowskiego autorstwa Alfreda Szklarskiego. Te 3 serie cieszą się w Polsce ogromnym zainteresowaniem do dzisiejszego dnia! Warto przeczytać!