Kim był Ernest Hemingway

Kim był Ernest Hemingway

Ernest Hemingway był jednym z największych i najpopularniejszych pisarzy z Ameryki. Żył w latach 1899-1961. Wiódł ciekawe, pełne przygód życie. Brał udział w obu wojnach światowych, oraz w wojnie domowej w Hiszpanii (1936-1939). Był reporterem i korespondentem wojennym. Już za życia jego postać była otoczona legendą. Uprawiał liczne sporty, był amatorem korridy, polowania, wędkarstwa i żeglowania.
Bohaterami jego utworów są często bokserzy, żołnierze, torreadorzy i myśliwi. Ludzie ci byli bardzo odważni, brutalni i prymitywni. Najważniejsze powiesi Hemingwaya to Słońce to wschodzi, Pożegnanie z bronią i Komu bije dzwon. Wszystkie te są w tematyce około wojennej.
Hemingway pisał również reportaże oraz opowiadania. Najbardziej znane z nich to Stary człowiek i morze, Śniegi Kilimandżaro, Niepokonany i Rzeka dwóch serc.
Autor wypracował sobie specyficzny styl, który przypomina trochę mowę potoczną, ale przy tym jest też pełen liryzmu i symboliki. Postacie w jego utworach są prawdziwe, tętniące życiem i mają swoje indywidualne cechy. Hemingway zmarł w 1961 roku popełniając samobójstwo.