List motywacyjny dla kierowcy

List motywacyjny dla kierowcy.

List motywacyjny to dokument, który ma za zadanie przekonać pracodawcę o wyjątkowości kandydata. Dokument ten jest więc bardzo ważny. W internecie jest wiele wskazówek na temat tego jak pisać listy motywacyjne. Jest też wiele wzorów dokumentów, podobnie zresztą jak wiele wzorów CV. Nie zmienia to jednak faktu, że do aplikacji należy podchodzić w sposób indywidualny. Każde stanowisko jest bowiem inne.

Zastanówmy się jak powinien być napisany list motywacyjny kandydata na kierowcę.

Cechy kierowcy

Zanim zabierzemy się za pisanie, zastanówmy się chwilę na tym jakie cechy powinien posiadać dobry kierowca. A więc powinien on być bystry, skupiony, odpowiedzialny, z refleksem, cierpliwy, skoncentrowany, posiadający umiejętność szybkiego podejmowania decyzji. Dobry kierowca powinien mieć też podzielność uwagi. W zawodzie kierowcy ważna jest też kultura. Czasem na drodze dochodzi do stresujących sytuacji i wówczas wypada zachować stalowe nerwy i kulturę.

Jeśli już przeanalizowaliśmy zalety kierowcy, zastanówmy się które z tych zalet posiadamy. List motywacyjny jest od tego aby cechy te wyeksponować.

Początek

List motywacyjny zaczynamy oczywiście od wpisania naszych danych adresowych i danych odbiorcy, no i zabieramy się za treść. Na początku piszemy co zmobilizowało nas do napisania listu. Możemy np. napisać, że bardzo lubimy prowadzić auto i tego typu praca zapewniłaby nam samorealizację. Albo po prostu, że przeczytaliśmy ogłoszenie o pracę. Warto we wstępie wykazać się wiedzą na temat firmy.

Rozwinięcie

List motywacyjny to oczywiście okazja do pochwalenia się swoimi szczególnymi cechami charakteru. Dobrze byłoby aby były to wspomniane cechy niezbędne w zawodzie kierowcy. Napiszmy swój list motywacyjny z punktu widzenia pracodawcy. Np. nasz refleks i podzielność uwagi sprawi, że z pewnością zachowamy się profesjonalnie na drodze i poradzimy sobie w każdej sytuacji, co sprawi, że klienci będą zadowoleni a firma nie poniesie strat. Z kolei kultura i miły sposób bycia oraz cierpliwość sprawią, że pasażerowie będą zadowoleni i chętniej będą korzystać z usług firmy.

Zakończenie

List motywacyjny powinien kończyć się wyrażeniem chęci spotkania oraz własnoręcznym podpisem i dołączeniem załączników, w tym klauzuli o prywatności.