List motywacyjny na stolarza.
List motywacyjny powinien mieć indywidualny charakter. To właśnie ten dokument oddaje to co w tobie najlepsze (lub najgorsze). Jest bowiem dosyć osobisty. Warto w nim pokazać się od jak najlepszej strony. Jeśli jesteś stolarzem lub pragniesz nim zostać, z pewnością zainteresuje cię to jak napisać list motywacyjny na stanowisko stolarza.
Zalety stolarza
Przed przystąpieniem do pracy zadaj sobie pytanie – czy posiadasz cechy przydatne w zawodzie stolarza? Jest to bardzo ważne pytanie, ponieważ uświadomić sobie swoje mocne strony.
Jakie zatem cechy powinien posiadać stolarz? Otóż musi on być: solidny, dokładny, terminowy, kreatywny, profesjonalny, pomysłowy. Stolarz powinien mieć też fantazję oraz znać historię meblarstwa oraz nurtów architektonicznych.
Które z tych cech odnalazłeś w sobie? Koniecznie zapamiętaj i wyeksponuj w liście motywacyjnym oraz pochwal się nimi na rozmowie kwalifikacyjnej.
Wstęp
A więc zaczynamy pisać list motywacyjny. Wstęp to oczywiście poinformowanie pracodawcy o twojej motywacji do napisania listu. Można tu napisać o powołaniu do zawodu stolarza. Warto też wykazać się wiedzą na temat firmy, do której aplikujesz.
Rozwinięcie
List motywacyjny to również miejsce na pochwalenie się swoimi sukcesami. Jeśli nie masz doświadczenia, pochwal się np. wygranym konkursem na oryginalny mebel lub innym meblowym sukcesem.
Pisząc list motywacyjny nie zapomnij o swoich zaletach. Jesteś przecież już ich świadom i wiesz jaka jest twoja wartość. Swoje zalety przedstaw tak aby pobudzić wyobraźnię pracodawcy. Czyli np. nie pisz, że jesteś zdolny i masz fantazję, tylko jak twoja fantazja i umiejętności wpłyną na sukcesy finansowe firmy. Twoja rzetelność i terminowość sprawią, że firma zdobędzie lojalnych klientów.
Zakończenie
List motywacyjny musi mieć też zakończenie. Nie zapominaj więc o zwrotach grzecznościowych. To również miejsce na to abyś poprosił o rozmowę kwalifikacyjną. Konieczny jest też ręczny podpis. Załączniki też są ważne, szczególnie klauzula o prywatności.