List motywacyjny na strażaka

List motywacyjny na strażaka.

Strażak to bardzo ciekawy zawód. Przede wszystkim stanowi on duże wyzwanie dla mężczyzn. Niejeden chłopiec będąc dzieckiem marzył o tym aby zostać strażakiem. Niektórzy zapomnieli o swoich marzeniach a niektórzy postanowili zostać zawodowymi strażakami.

Jeśli i ty masz podobne plany, pora przestać marzyć i złożyć dokument CV i list motywacyjny na stanowisko strażaka.

Zalety strażaka

Zanim zabierzesz się do roboty, czyli zaczniesz tworzyć dokumenty, warto zastanowić się jakie cechy charakteru powinien posiadać strażak. Taka analiza pozwoli ci napisać list motywacyjny z punktu widzenia pracodawcy. Warto też spojrzeć w głąb siebie i zauważyć jakie cechy ty posiadasz. Będziesz mógł z pełną świadomością napisać, że jesteś idealnym kandydatem na stanowisko strażaka i poczujesz się pewnym siebie. W końcu jesteś urodzonym strażakiem.

A więc strażak to zawód, w którym wymagana jest: odpowiedzialność, empatia, odwaga, refleks, umiejętność podejmowania szybkich decyzji, wysportowanie, chęć niesienia pomocy, zaangażowanie.

Skoro już wiesz jakie są twoje zalety, warto zacząć tworzyć dokument.

Wstęp

List motywacyjny zacznij od podania danych adresowych, Następnie jest nagłówek a potem treść. Na wstępie podaj przyczyny wysłania aplikacji. Możesz napisać o swoim powołaniu. Pracodawcy bardzo lubią osoby z zaangażowaniem. List motywacyjny zaczynamy też od podania konkretnego stanowiska. Warto też wykazać się wiedzą na temat jednostki straży pożarnej.

Rozwinięcie

Tutaj piszemy o swoich zaletach. Całe szczęście, że już jesteś ich zupełnie świadomy. Teraz należy przedstawić je z punktu widzenia pracodawcy. Np. możesz napisać, że twoja odwaga i odpowiedzialność może przyczynić się do podniesienia prestiżu firmy.

List motywacyjny na tym etapie powinien też opisywać twoje największe sukcesy jako strażaka. Jeśli nie masz doświadczenia możesz napisać, że masz wiele zapału aby je zdobyć. Twój list powinien być dynamiczny, ponieważ zapał i zaangażowanie to zalety dobrego strażaka.

Zakończenie

List motywacyjny kończymy wyrażając chęć spotkania i podpisując się własnoręcznie.