List motywacyjny – specjalista od spraw reklamy

List motywacyjny – specjalista od spraw reklamy.

Specjalista do spraw reklamy w agencji reklamowej to bardzo prestiżowe i ciekawe stanowisko. Wiele osób stara się o taką posadę. Dla wielu taka praca jest dużym wyzwaniem i okazją do samorealizacji. Ale zdobycie jej nie jest łatwe.

Jednak nie ma się co przejmować trudnościami, tylko szybko przystąpić do działania, czyli napisać Curriculum Vitae i list motywacyjny. W jaki sposób należy to zrobić?

Dane adresowe – zaczynamy oczywiście od danych adresowych. W ten sposób zaczyna się każdy list motywacyjny. W lewym, górnym rogu piszemy swoje dane: imię i nazwisko, adres i tel. W prawym, górny rogu umieszczamy datę i miejscowość. Pod datę, z prawej strony piszemy dane adresata. Możemy je wytłuścić.

Wstęp – list motywacyjny wyrażający chęć zajęcia stanowiska specjalisty od spraw reklamy zaczynami oczywiście od zwrotu grzecznościowego, np. Szanowni Państwo. Jeszcze lepiej byłoby gdybyśmy zwrócili się do konkretnej osoby odpowiadającej za proces rekrutacji w firmie.

Na początek warto napisać o tym co nas zmotywowało do napisania listu – np. ogłoszenie w prasie. Można też napisać o sukcesach agencji reklamowej na rynku (o ile oczywiście takie są) i o tym jak nas one zainspirowały aby dołączyć do kreatywnego zespołu i brać na co dzień udział w słynnych, firmowych burzach mózgu.

List motywacyjny w początkowym etapie to właśnie miejsce na to aby wykazać się wiedzą na temat agencji reklamowej. Szef musi mieć pewność, że jesteśmy naprawdę zainteresowani jego firmą i pragniemy zostać tu na stałe.

Rozwinięcie – list motywacyjny powinien wyrażać nasz dynamizm i kreatywność. Zwłaszcza specjalista od spraw reklamy powinien wykazać się zapałem i kreatywnością. Jeśli posiadamy takie cechy, odpowiednio je oddajmy używając większej ilości czasowników. Czasowniki naładowane pozytywną energią wprowadzają dynamizm do tekstu. Warto też pisać list motywacyjny własnymi słowami i nie używać oklepanych formułek. To na pewno nie świadczy o kreatywności.

Zakończenie – na koniec należy wyrazić chęć spotkania, podpisać się własnoręcznie i dołączyć załączniki

Forma – list motywacyjny pisany przez kandydata do agencji reklamowej powinien mieć fantazję. Warto dołączyć zaskakujące zdjęcie. Dobrym pomysłem jest też kolorowa kartka papieru.

Warto też dodać, że dokument powinien oddawać oczytanie i bogaty zasób językowy kandydata. W agencji reklamowej wszechstronność jest bowiem pożądana.