Supermarket – Mini Poradnik Przetrwania

Supermarket – Mini Poradnik Przetrwania.

Wyjście na zakupy i kupienie tylko potrzebnych artykułów graniczy z cudem. Sklepy robią wszystko, żebyśmy zostawili w kasie więcej pieniędzy niż planowałeś. Promocje, ekspozycja, rozmieszczenie towaru, światła, muzyka a nawet zapach – to wszystko świetnie zaplanowane działania mające wycisnąć z naszych portfeli jak najwięcej gotówki.

Nie wychodź z domu bez listy !
Idąc na zakupy zawsze zaopatrz się w listę rzeczy, których naprawdę potrzebujesz. Lista pomoże ci oprzeć się zjawisku impulsywnego kupowania. Odrobina silnej woli i przewodnia myśl „trzymaj się listy” pozwolą ci opuścić sklep bez niepotrzebnych towarów oraz z zaoszczędzonymi pieniędzmi.

Głód twój wróg. Na zakupy po obiedzie.
Aby korzystanie z listy nie było mordęgą należy również pamiętać żeby wybierając się do sklepu koniecznie zadbać o to, aby być najedzonym. Robiąc zakupy z pustym brzuchem zwiększa się prawdopodobieństwo, że sięgniesz po produkty, których oryginalnie nie planowałeś kupić. Jedzenie kupowane pod wpływem głodu to głównie przetworzone potrawy nadające się do spożycia zaraz po otwarciu. Pamiętaj zatem: na zakupy tylko po posiłku!

Zapomnij o dziecku !
Ile razy przechadzaliście się alejkami marketu i słyszeliście zawodzenie małego dziecka domagającego się od rodziców nowej zabawki ?

… MAMOOOOO!! ! ….. Kup Miiiii !!!

Tak ! To prawda. Małe dzieci na zakupach to zmora rodziców a zarazem ulubieni klienci sklepów! Który rodzic jest w stanie odmówić swojemu dziecku wszystkich przyjemności? Ile razy jesteś w stanie dziecku mówić NIE?. W końcu na pewno się złamiesz! Dlatego planując zakupy warto pomyśleć o tym, z kim zostawić na ten czas dziecko.
Najlepiej robić zakupy, kiedy twoja pociecha jest w przedszkolu albo szkole. Jeżeli dziecko jest za małe to warto pomyśleć o małżonku, starszym rodzeństwie, dziadkach albo w ostateczności sąsiadce. W większości przypadków zabierając dziecko na zakupy zaoszczędzisz pieniądze! Kupę pieniędzy!

Zaplanuj ile możesz wydać!!!
Idąc do sklepu musisz koniecznie widzieć ile możesz wydać. Wizyta w sklepie bez jasno określonej kwoty do wydania może cię drogo kosztować! Znając swój budżet łatwiej będzie ci trzymać się listy a zakupy załatwisz zdecydowanie szybciej niż osoba błąkająca się między regałami.

Ser = Ser. Daj szanse sklepowym markom !
Byłeś w Biedronce albo w Lidlu ? Pewnie nie raz! Pewnie wielokrotnie zastanawiałeś się też czy produkty pod markami własnymi w tych sklepach są czegoś warte. I tutaj miła niespodzianka! Otóż dostawcami produktów dla sieci takich jak Lidl czy Biedronka są największe polskie firmy. Sery żółte pod marką Bluedino to produkty chętnie kupowanej Mlekovity…. Moment! Pewnie chcesz wiedzieć jaka jest między nimi różnica? To Cena! Ceny produktów marek ‘własnych’ są często zdecydowanie niższe od tych markowych. Przy czym często są to produkty tej samej jakości. Warto zatem przejrzeć paragony i zobaczyć czy mamy tam znane marki, które spokojnie moglibyśmy wymienić tańsze zamienniki.

Nie zapomnij o oleju!
Lista poza przetrwaniem w groźnym sklepowym środowisku ma jeszcze jeden dodatkowy wymiar. Dobrze przygotowana zaoszczędzi ci wielu dodatkowych wizyt w osiedlowych sklepikach kiedy zapomnisz czegoś kupić w supermarkecie. Pojedyncze zakupy są droższe, zajmują dużo czasu oraz, w przypadku gdybyśmy musieli dojeżdżać autem, dochodzą koszty dodatkowej benzyny. List zakupów i świadomość tego co mamy już w domu pozwoli ci zredukować pojedyncze wyjścia do minimum. Oszczędzisz sobie tak trochę czasu, pieniędzy i przede wszystkim nerwów.