Zabawki

Zabawki

Czy ktoś z nas kiedykolwiek zastanawiał się nad tym jak wyglądałoby nasze dzieciństwo bez zabawek? Zabawki są nieodzownym elementem dzieciństwa i dorastania. Choć z opowieści dziadków pewnie nie raz ktoś słyszał że w ich czasach bawiono się tym co było pod ręką.

Teraz każde dziecko ma pod ręką tyle zabawek że przez dłuższą chwilę musi się zastanowić co wziąć do ręki i czym się pobawić, co może sprawiać że trudno teraz znaleźć tą jedną ulubioną zabawkę, którą dziecko bawi się codziennie. Często więc jest teraz tak że gdy dziecko otrzyma zabawkę to bawi się nią przez pierwsze kilka chwil a po krótkim czasie się ona już starą??? zabawką. Dlatego też wybranie odpowiedniej zabawki, która z pewnością zainteresowała by dziecko na dłużej jest dość trudne. Trzeba czasem naprawdę się na główkować aby trafić w dziesiątkę.

Często przy wyborze zabawki dla dziecka kierujemy się wielkością zabawki, ponieważ dużo maluchów bardziej zainteresuje się czymś co jest dużo. Także jednym z kryteriów jest kolor zabawki, zawsze szybciej uwagę dziecka przyciągnie coś kolorowego, coś z rzucającymi się kolorami a niżeli coś jednego koloru i na dodatek jakiegoś szarego.

Niewątpliwie więc wybór odpowiedniej zabawki jest staje się z dość wydawałoby się łatwej czynności trudnym wyborem, więc chyba najlepszym sposobem jest to aby wybrać się z dzieckiem na zakupy i dokonało samodzielnie wyboru własnej zabawki. Wtedy na pewno nie będziemy mogli mieć do siebie jakichkolwiek pretensji, że wybraliśmy coś nieodpowiedniego bądź nielubianego przez dziecko.